Staramy się działać w taki sposób, żeby każdy klient był zadowolony w takim stopniu, aby bez wahania ponownie do nas wrócił. Kotwy z naszej oferty kierujemy nie tylko dla firm, które zajmują się wielkimi inwestycjami, lecz również majsterkowiczów.

Kotew (kotwa, ankier, ankra, łącznik) to poziomy pręt, który ściąga (łączy) elementy konstrukcji – na przykład filary, mury czy słupy. Takie działanie ma na celu chronić je przed rozchyleniem.

Kotwy rozporowe stosuje się głównie do mocowań w podłożach twardych i gładkich – na pełnym betonie i konstrukcjach metalowych. Raczej rzadko są używane w cegłach i pustakach stropowych

Kotwy do betonu

Działanie kotwy do betonu jest bardzo proste. Klips rozporowy, czyli tzw. pierścień podczas wbijania w wywierconym otworze blokuje się, a dokręcenie nakrętki wysuwa korpus kotwy.

Montaż kotwy jest banalny! Wystarczy wbić ją młotkiem i odpowiednio dokręcić nakrętkę – wystarczy niewielka ilość obrotów. Gwarancją prawidłowego zamocowania jest delikatne przemieszczanie się podczas dociągania. W czasie tej czynności zaleca się używanie klucza dynamometrycznego, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć wysoką jakość mocowania.

Kotwy chemiczne

Ten sposób wykorzystuje się do mocowania poręczy, balustrad, wsporników, filarów, bram, słupów, ościeżnic, konstrukcji drewnianych i wielu, wielu więcej. Kotwa chemiczna to świetny sposób mocowania zapewniający wysoką wytrzymałość.

Kotwy chemiczne mają podobną zdolność do przenoszenia dużych obciążeń co kotwy stalowe. Powszechnie są stosowanie w miejscach, gdzie kotwa stalowa nie jest zalecana – tj. Pełne cegły i pustaki ceramiczne.

KOTWY W NASZEJ OFERCIE

NASZE PRODUKTY

Darmowa dostawa

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze możesz mieć czas na zakupy, dlatego dla klientów z Suwałk oferujemy bezpłatną dostawę. Wystarczy, że dasz nam znać, czego potrzebujesz, a my dostarczymy Ci to do domu.