Staramy się działać w taki sposób, żeby każdy klient był zadowolony w takim stopniu, aby bez wahania ponownie do nas wrócił. Kotwy z naszej oferty kierujemy nie tylko dla firm, które zajmują się wielkimi inwestycjami, lecz również majsterkowiczów.

Kotew (kotwa, ankier, ankra, łącznik) to poziomy pręt, który ściąga (łączy) elementy konstrukcji – na przykład filary, mury czy słupy. Takie działanie ma na celu chronić je przed rozchyleniem.

Kotwy rozporowe stosuje się głównie do mocowań w podłożach twardych i gładkich – na pełnym betonie i konstrukcjach metalowych. Raczej rzadko są używane w cegłach i pustakach stropowych

Kotwy do betonu

Działanie kotwy do betonu jest bardzo proste. Klips rozporowy, czyli tzw. pierścień podczas wbijania w wywierconym otworze blokuje się, a dokręcenie nakrętki wysuwa korpus kotwy.

Montaż kotwy jest banalny! Wystarczy wbić ją młotkiem i odpowiednio dokręcić nakrętkę – wystarczy niewielka ilość obrotów. Gwarancją prawidłowego zamocowania jest delikatne przemieszczanie się podczas dociągania. W czasie tej czynności zaleca się używanie klucza dynamometrycznego, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć wysoką jakość mocowania.

Kotwy chemiczne

Ten sposób wykorzystuje się do mocowania poręczy, balustrad, wsporników, filarów, bram, słupów, ościeżnic, konstrukcji drewnianych i wielu, wielu więcej. Kotwa chemiczna to świetny sposób mocowania zapewniający wysoką wytrzymałość.

Kotwy chemiczne mają podobną zdolność do przenoszenia dużych obciążeń co kotwy stalowe. Powszechnie są stosowanie w miejscach, gdzie kotwa stalowa nie jest zalecana – tj. Pełne cegły i pustaki ceramiczne.

KOTWY W NASZEJ OFERCIE

Kołki Duopower Fischer

Kołki do płyty g-k DUOBLADE

Kotwy chemiczne

Kołki DUOTEC Fischer

Niebieskie kołki RAWLPLUG RFF

Kołki 4ALL Rawlplug

Kołki UNO RAWLPLUG

Kotwy do betonu FBS

Kołki do płyty g-k FID ISOL

Kotwy pierścieniowe do betonu FWA

Kotwy do betonu FAZ II

Kotwy do betonu FBS

Kołki typu MOLLY

Tuleje stalowe do betonu

Kołki ramowe SXRL Fischer

Kotwy zapadkowe do pustych przestrzeni

NASZE PRODUKTY

Darmowa dostawa

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze możesz mieć czas na zakupy, dlatego dla klientów z Suwałk oferujemy bezpłatną dostawę. Wystarczy, że dasz nam znać, czego potrzebujesz, a my dostarczymy Ci to do domu.